Alpinion Alpius 900

Jedynym na świecie urządzeniem przeznaczonym do wykonywania ablacji mięśniaków (HIFU) pod kontrolą USG jest Alpius 900, koreańskiej firmy Alpinion.

Alpinion HIFU ALPIUS 900 to najwyższej klasy urządzenie do leczenia mięśniaków macicy działające pod kontrolą USG, które wykorzystuje wiazkę ultradźwiękowa wysokiej intensywności HIFU (FUS).

HIFU ALPINION ALPIUS 900 to INNOWACYJNA, NIESPOTYKANA dotad metoda leczeniu mięśniaków macicy z wykorzystanie technologii HIFU (FUS) pod kontrola USG. System gwarantuje bezpieczne i szybkie leczenie mięśniaków bez ryzyka związanego ze standardowym zabiegiem chirurgicznym (narkoza / znieczulenie, blizny, promieniowanie).

Alpinion to firma ultrasonograficzna, której głównym hasłem jest „Profesionalls in Ultrasound”. Dlatego już od roku 2007 firma gra główną rolę w programie rozwojowym Rządu koreańskiego, którego celem jest rozwinięcie technologii HIFU w leczeniu nowotworów. Dzięki temu, Alpinion rozwija zarówno technologię związana z diagnostycznym, jak i terapeutycznym wykorzystaniem ultradźwięków.

Efektem pracy inżynierów i lekarzy z firmy Alpinion był najpierw system VIFU 2000, czyli przed-kliniczne HIFU wykorzystywane do testów i badań nad lekami, ablacją zmian nowotworowych oraz leczeniem raka u zwierząt.

Dzięki wieloletnim badaniom Alpinion opracował w pełni sprawny i doskonale działający system HIFU o nazwie handlowej Alpius 900, który po szeregu bardzo owocnych badań klinicznych został wprowadzony na rynek.

 

Więcej na temat tego urządzenia można przeczytać na stronie firmy SpotMed – dystrybutora Alpinion na terenie Polski

czytaj więcej o HIFU